Van onze toekomstige plannen tot samen nadenken over verbeteringen: op onze teamdag kwamen heel wat onderwerpen voorbij. Neem een kijkje achter de schermen bij De Waggelmannetjes en ontdek hoe onze teamdag verliep.
Wat gaat er de komende tijd gebeuren?
Als eerste gingen we dieper in op de plannen van De Waggelmannetjes voor de komende tijd. Zo bespraken we het aantal verpleegkundigen en kinderen tijdens de dag-, logeer- en vakantieopvang. Ook dacht het team mee over de invulling van het logeren en de vakanties, zodat het meer voelt als een feestje in plaats van extra werken. We gaan vaker activiteiten doen, zoals zwemmen en even naar de manege. Dat maakt het voor iedereen leuker.
Daarna kwam aan bod hoe het ervoor staat met de tijdelijke huisvesting en de definitieve locatie. Hierover maken we later meer bekend in de nieuwsbrief.
Sfeer, waardering en autonomie in het team
Vervolgens was het tijd om de resultaten van de medewerkersenquête te delen en samen de opvallendste punten te bespreken. Dat gebeurde in kleine groepjes, zodat iedereen actief kon bijdragen. Dit vindt ons team het belangrijkst op het werk:
- Sfeer. Iedereen schreef op post-its wat sfeer voor hem of haar betekent en wat hierbij belangrijk is. We bespraken met elkaar wat we hadden opgeschreven.
- Waardering. Bij dit onderwerp gingen we dieper in op complimenten geven. Het blijkt dat leidinggevenden genoeg waardering uitspreken naar het team. Daarnaast krijgen collega’s onderling graag van elkaar bevestiging dat ze hun werk goed doen. Hier gaan we mee aan de slag.
- Autonomie. Ook hierbij schreef iedereen op post-its wat autonomie voor hem of haar inhoudt. Dit vond het team een lastige vraag. Wat naar voren kwam, is dat er veel begeleiding en coaching nodig is.
Meedenken over medicatiebeleid en intervisie
Het medicatiebeleid is een uitdaging voor ons team, vooral tijdens de logeeropvang. De kinderen hebben namelijk veel medicatie nodig op verschillende tijden, sommige wel 15 soorten per 24 uur. We brainstormden over hoe we het voor onszelf makkelijker kunnen maken, zodat de kans op foutjes het kleinst is.
Daarnaast hebben we met elkaar besloten om elke 2 weken een standaard kleine intervisie te doen. Tot nu toe deden we dat alleen na incidenten of situaties. Hierbij reflecteren we op ons werk, waardoor er nieuwe inzichten en oplossingen ontstaan.
En zo was de teamdag alweer ten einde. Omdat iedereen zo actief meedeed en veel inbreng had, is niet alles aan bod gekomen. De overige punten bespreken we de volgende keer. Het was een waardevolle dag met veel mooie nieuwe inzichten.